Éttermi székek, asztalok
Éttermi székek és asztalok kellenének? Elkészítettünk egy rövid segítséget, hogy mire érdemes figyelni, amennyiben székekre és asztalokra kíván beruházni. Miért érdemes jobban a témát körbejárni? Egy étterembe nem pár darab széket és asztalt vásárolunk, hanem sokat, egy nagyobb beruházásról van szó, így fontosnak tartjuk, hogy meg legyen elégedve megvásárolt termékeivel.
Az étterem stílusa és a vendégköre
Fontos, hogy olyan stílust képviseljünk éttermi székeinkkel és asztalainkkal, melyek simulnak a célközönség igényeihez, illetve az étterem megjelenéséhez. Például egy vidéki étterem, mely családias és barátságos, ajánlott fa étkezőszékekkel és asztalokkal „dekorálni”, melyek erősítik az otthonos érzést vendégeiben. Egy menzán, célszerű a könnyen tisztítható, strapabíró termékek kiválasztása, így talán előnyösebb választás például a fémvázas székek beszerzése, melyek ellenállóbbak a nagy igénybevétellel szemben. Egyértelmű, hogy egy belvárosi, igazán előkelő étterembe pedig dizájnos, modern termékekre van szükség, ahol nem is feltétlenül a praktikusság, vagy az ár/érték arány számít, hanem a megjelenés.
Minőség és alapanyag
Éttermi székeink és asztalaink több árfekvésbe érhetőek el. Általában a drágább termékek (bár nem minden esetben) jobb minőséget is jelentenek, melyek tovább szolgálják ügyfelei kényelmét. Jártunk már számos étteremben, és előfordult, hogy az étterem a székeken spórolt – miért is ne? 50 szék esetén 1000 forintos eltérés már 50.000 forintot jelent – lötyögött, nyikorgott a szék egész ottlétünk alatt. Ami azt jelenti, hogy 1-2 éven belül biztos, hogy cserére szorulnak a termékek, illetve a komfort érzetünket rontotta, mely az étterem presztízsét is csökkentette. A székek élettartamát befolyásolja az alapanyag. Fa székeknél kimondottan fontos a jó minőségű rögzítés, és gyártási eljárás, így amennyiben nem fémszerkezetű terméket keres, jól járjon utána, hogy biztosan a legjobb terméket választja-e.
Az éttermi székek közti különbségek
Az éttermi székek/étkezőszékek alapvetően úgy kerültek kialakításra, hogy rövid időre használják őket, maximum 30-60percre. Viszont többféle étterem létezik. Általában mi azt javasoljuk, hogy ahol aránylag rövid időt töltenek a vendégek (gyorsétterem, menza, büfé), ott a székek célja valóban az, hogy bírják a strapát, passzoljanak az étterem stílusához, illetve ennek megfelelő árral rendelkezzenek. Ahol viszont programként tekintenek a vacsorára/ebédre, ott célszerűbb kényelmesebb széket választani. Például párnázott széket, enyhén döntött háttámlás széket, akár karfás széket is. Mivel az „egyszerűbb” étkezőszékek általában kisebbek, és kényelmetlenebbek is, így egy 2 órás vacsora alkalmával diszkomfortossá válnának.
Éttermi asztalok
Az első kérdés, hogy az asztal leterítésre kerül, vagy nem? Amennyiben igen, úgy a legfontosabb, hogy az asztal lába passzoljon a székek lábaihoz. Általában fa székeknél javasolt a falábú asztal is. Viszont, amennyiben nincsen leterítve az asztal, úgy az asztal bútorlapjának színe érdemes, ha illik a székek szövetéhez, vagy vázának színéhez. Szintén fontos megnézni azt, hogy az asztal milyen célt szolgál, hány főt terveznek leültetni hozzá. Ültettek engem már úgy éttermi asztalhoz, hogy a térdem pont a lábnál helyezkedett el. Nagyon kényelmetlen volt számomra egy egész estén keresztül úgy ülni. Tehát mindenképpen fontos megfelelő méretű asztalt választani a székekhez.
A kényelem és az emlékek
Végülis ami igazán fontos, hogy a megvásárolt székek és asztalok bírják a strapát, illeszkedjenek az étterem stílusához, valamint a lehető legkedvezőbb áron legyen mindez megoldható. Kérjen egyedi
ajánlatot tőlünk, hogy biztosan a legjobb döntést hozhassa meg!